White Peel / Ev Devam

White Peel / Ev Devam


4 N 1 PEELING MASK

Cilt bakımında, öncelikle koyu lekelerin aydınlatılmasına ve pigmentasyonun iyileştirilmesine yardımcı olan bir bileşen olarak kullanılır. Traneksamik asit, plazminojen/plazmin yolu olarak bilinen bir yolu inhibe ederek melanin üretimini yavaşlatır. Bunu yaparak pigment üreten hücrelerimiz (melanositler) ile deri hücrelerimiz (keratinositler) arasındaki etkileşimleri azaltır ve bu da özellikle melazmada pigmentasyonda azalmaya yol açar.

Mandelik asit , cilt bakımı dünyasında yaşlanmayı geciktiren bir bileşendir. Cilt hücrelerini bir arada tutan minik bağları çözerek hücre yenilenmesini hızlandırmaya çalışır,  yüzeydeki cansız görüntüyü ve ince çizgilere yol açabilecek ölü deriyi gidermeye yardımcı olur.Laktik asit cildi parlaklaştırır, pürüzsüzleştirir ve düzleştirir, aynı zamanda daha sıkı görünmesini sağlar. İnce çizgilerin, kırışıklıkların ve koyu lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.Salicylic Acid, Fazla yağı gözeneklerden temizler.Ölü cilt hücrelerini temizler .Akne bakterilerini zayıflatır.Gelecekteki sivilceyi önler . Enflamasyonu yatıştırır.


AKTİF İÇERİK

Kaolin :  Kaolin kili, tüm cilt tipleri için güvenli, doğal ve detoksifiye edici bir temizleyicidir . Kaolin kili doğal olarak oluşan bir mineraldir – Katmanlı Silikat (Silika). Cildinizi fazla sertleştirmeden derinlemesine temizleyebilir, Silika ise kollajen üretimini teşvik ederek cildin elastikiyetini arttırır ve daha sıkı hale getirir.

Psıdıum Guajava Fruıt Extract : Cilt protein yapısına zarar verebilecek veya değiştirebilecek serbest radikalleri nötralize eder ve sonuçta ciltte ince çizgiler veya kırışıklıklar gibi zamansız yaşlanma etkisi ortaya çıkar . Yani antioksidanlar ciltteki bu değişimi engelleyerek doğal cilt dokusunu ve görünümünü geri kazandırır.

Tocopherol : Güçlü antioksidan özelliklere sahip, E vitamininin saf bir formudur. Bu nedenle cilt bakım ürünlerine eklenen bu besin, serbest radikalleri nötralize etmede, cildi nemlendirmede ve cilt yaşlanmasını etkili bir şekilde iyileştirmede önemli bir rol oynar .Mandelic Acid : Keratoliz olarak bilinen cilt reaksiyonu yoluyla ölü ve donuk cilt hücrelerinin katmanlarını ortadan kaldırır . Hücre yenilenmesini hızlandırır: Mandelik asit, cilt hücrelerini çözerek hücre yenilenmesini artırır, güneş hasarını, sivilceleri ve siyah noktaları azaltır.

Lactic Acid : Laktik asit özellikle hiperpigmentasyonu, yaşlılık lekelerini ve donuk ve düzensiz bir cilde katkıda bulunan diğer faktörleri tedavi etmek için kullanılır .

Salicylic Acid : Keratinize hücreleri çevreleyen kornifiye zarfa kovalent olarak bağlı olan hücreler arası lipitleri ortadan kaldıran bir beta hidroksil asit maddesidir.Salisilik asit serumu, ölü hücreleri üst tabakadan dökerek, kızarıklık ve iltihabı azaltarak cilde fayda sağlar, bu da sivilcelerin azalmasına yol açar.

Tranexamic Acid : TXA, koyu lekeleri, renk bozukluklarını ve melazmayı soldurma yeteneği de dahil olmak üzere cilde birçok fayda sunabilen bir maddedir. Ayrıca sivilce tedavisinde ve cilt bariyerinin iyileştirilmesinde de faydalı olabilir.


KULLANIMI

Temiz cilde White peel maske ince bir tabaka uygulanır.10-20 dk bekledikten sonra masaj yaparak peeling vazifesi görülür. Daha sonra ıslak ılık havlu ile temizlenir.


SUNUM : 100 ML