yağlıcilt
  • Yazara Göre: ahmet
  • Yayınlanan:
  • Oluşturulma Tarihi: 2021-04-28
  • Hits: 1116
  • Yorum Yap: 0

YAĞLI AKNEYE MEYİLLİ CİLTLER

YAĞLI AKNEYE MEĞİLLİ CİLTLER

İlk adım, yağlı cildinizi kışkırtan ve daha da kötüleştiren ürünler kullanmadığınızdan emin olmak için mevcut yağlı cilt bakımı rutininizi değerlendirmektir.

Sert, kuruyan formüllerden kurtulun çünkü aslında daha fazla yağ üretimini tetiklerler! SD alkol veya denatüre alkol gibi maddeler cildinizin ilk başta daha az yağlı hissetmesine neden olabilir, ancak uzun vadede, yalnızca durumu daha da kötüleştirerek cildinizin daha fazla yağ üretmesine neden olur. Kenara çekilecek daha fazla malzeme burada bulunabilir.

Cildinizin karıncalanmasına neden olan maddeler içeren ürünlerden kaçının (mentol, nane ve okaliptüs gibi). İnsanlar genellikle bir ürünün karıncalanması durumunda işe yaradığını düşünür, ancak bu sadece cildinizin tahrişe tepkisidir ve biriken tahriş yağlı cilt için daha fazla soruna neden olur.

Kalın losyonları / kremleri atın. Gözenekleri tıkama veya yağlılığı artırma eğilimindedirler. Bunun yerine daha hafif jel temizleyiciler ve hafif nemlendiriciler kullanmayı düşünün.

YAĞLI CİLT BAKIMI RUTİNİ

Daha sonra, yağlı cildin benzersiz ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılayan nazik ama etkili bir yağlı cilt bakımı rutini oluşturmanız gerekir.

1. Temizleme: Yağlı ciltler için harika bir yüz yıkama jeli Proactive Cleanser Gel, makyajı temizler ve fazla yağı cildi kurutmadan uzaklaştırır. Bu, yağlı cildinize, rutininizin geri kalanının etkili bir şekilde çalışması için temiz bir sayfa sağlar.

2. Tonik: Yağlı ciltler için iyi toner Proactive Cleanser Toner ,antioksidanlar ve tüm cilt tiplerinin ihtiyacı olan  besleyici maddeler ile yükler. Bu önemli adım, yağlı cildi sağlıklı bir şekilde canlandırmaya yardımcı olurken genişlemiş gözeneklerin görünümünü en aza indirir ve gözeneklerin tıkanmasına neden olabilecek son makyaj izlerini ortadan kaldırır. Bazıları için iyi formüle edilmiş bir toner, yağlı ciltler için bir temizleyici kullandıktan hemen sonra doğrudan uygulandığında yağlı cildin ihtiyaç duyduğu tüm nemlendirmeyi sağlayabilir.

3. Eksfoliasyon: Eksfoliasyon, yağlı bir cilt bakımı rutini için en önemli adımlardan biridir. Yağlı cilt, yüzeyde ekstra kalın bir ölü deri tabakasına sahip olma eğilimindedir ve bu birikimi gidermenin ve tıkanmış gözenekleri azaltmanın tek yolu nazikçe pul pul dökülmedir. Yağlı ciltler için, sadece cildinizin yüzeyini değil, aynı zamanda gözenek astarını da temizleyen hem maske hem peeling vazifesi gören White Peel Peeling Maske ürünümüzü şiddetle tavsiye ediyoruz .

4. SPF'li Yüz Nemlendirici: Cilt tipiniz ne olursa olsun, erken yaşlanma belirtileri ve cilt kanseri riskini azaltmak için güneş kremi gereklidir. Geçmişte kullandığınız ürünler çok yağlı veya tıkayıcı olduğu için güneş kremlerinden kaçındıysanız, Pro-Visor  SPF 50'i deneyin . Yağlı cildiniz ağırlıksız, mat görünümü sevecektir.

 

5. Gece Nemlendirici: Geceleri yağlı ciltler için geleneksel bir nemlendiriciye ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine, gözenekleri tıkamadan temel antioksidanlar ve cildi yenileyici bileşenler sağlayan daha hafif bir krem Proactive Cream veya Proactive Serumu tercih edin .

 


Yorum Yap