Proactive Akne Serum

Proactive Akne Serum


Salisilik asit nedir?

Bir tür beta hidroksi asit (BHA), salisilik asit, cildin birçok problemini çözebilen çok görevli bir bileşendir. Cildin derinliklerine girmesi ve gözenekleri arındırdığı için en iyi akne tedavilerinin çoğunda Salisilik Asit içeriğini görebilirsiniz.Tahriş etmeyen, aynı zamanda, hassas deriyi yatıştırmaya, kızarıklığı azaltmaya ve akneli ciltlerde  bir anti-enflamatuar olarak çalışabilme özelliğine sahiptir.

Salisilik asit nasıl çalışır?

Esasen, ölü hücreleri birbirine bağlayan yapışkan bağı bozar. Bu bağ gözenekleri yağ ile tıkar ve siyah noktalara ve beyaz noktalara yol açabilir.

Molekülün asit kısmı, deri hücrelerini bir arada tutan hücreler arası tutkalın bir kısmını çözebilir. Ayrıca, yeni hücre döngüsünü teşvik ederek cildi sıkılaştırmak ve sağlamlaştırmak için Cilt yenilenmesini güçlendirdiği görülmüştür.

Salisilik asidin bu kadar derin bir temizliği verebilmesinin nedeni, gözenek kaplamasının derinliklerine nüfuz edebilmesidir - alfa hidroksi asitler ise sadece cildin yüzey tabakasını tedavi eder. Bu nedenle cildin derinlerinin yanı sıra derinin yüzeyinide pul pul dökebilir ve sıkışık cildin temizlenmesine yardımcı olur. Akne tedavisi için başka bir şekilde sebum salgısını azaltabilir.


Salisilik asit, desmozomları gevşeterek ve parçalayarak çalışır [cildin dış katmanlarındaki hücreler arasındaki bağlar] Bu etki cildin hafifçe soyulmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu asit aynı zamanda lipofildir, yani yağlı cilde nüfuz edebilir ve gözenekleri temizler. Salisilik asit, aknenin azaltılmasına yardımcı olabilecek başka bir yol olan sebum sekresyonunu azaltabilir. Son olarak, aynı zamanda, iltihaplı aknenin sakinleşmesine yardımcı olabilecek bir anti-enflamatuardır.


AKTİF BİLEŞENLER 

Salycilic Acid Salix Alba Salix Alba Tea Tree Oil Benzoic Acid Psidium Guajava

ENDİKASYON

 ANTI ACNE

 PORE TIGHTENING

 T ZONE

Endikasyonları

Açık gözenekler. Seboreik / yağlı cilt.


Etki Mekanizması

Aktif sebum regülatörleri ve bakteri üreme önleyici mükemmel formülü sayesinde, aşırı yağ salgısını dengelemek ve gözenek boyutunu azaltmak, parlamayı ortadan kaldırmak ve hidrasyon değişmeden tek tip bir ton sağlamak.


Uygulama Tekniği
Temiz ve kuru cilde, gündüz ve geceleri az miktarda ürünü hafifçe masaj yaparak emilimini sağlayın.

Minimum tedavi süresi : Topical Kullanım 6 ay Microneedle Uygulaması 4-6 Seans
Önerilen kullanım     : Günlük cilt bakımı.Dermapen.Dermaroller.İğnesiz Mezoterapi   
Sunum                 : 30 ml

<< RETINOL SERUM                                       MELATONE LEKE SERUMU >>

aknetedavisi-aknebakimi-antalya-izmir-ciltbakimi-skincare-serum-yaglıcilt-aknelicilt-sivilcekurutucu-dermapen-dermaroller-estetik-guzellik-ciltbakimserumu-bestantiage-acnetreatment-aknelicilttedavisi-ciltbakimiantalya-serumantalya-kozmetikürünleri-kozmetikantalya-dermokozmetik-akne-tedavisi-antalya-dermapenserumu