Yosunpeeling-yosunmaskesi-yosunbakımı-peeling-algaepeel-promedicapeeling

YOSUN PEELING

 

  PROMEDICA YOSUN PEELING

Bilim ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte en son trend olan Algae Powder Peel uygulamasıdır, tatlı su yosunlarından elde edilir, yaşam ortamına uyum sağlamak için tatlı su süngeri tarafından yavaş yavaş geliştirilen bir tür biyo iğnedir. Çok küçük bir spiküldür ve onu çıplak gözle göremek mümkün değildir. 

 

Yosun Tozlarının mikroskop altında fotoğrafı (100X büyütme)

 

 

 


Nasıl çalışır?

Algae Powder Peeling terapi tedavisi, tamamen doğal, vegan, %100 ekolojik ve aynı zamanda benzersiz bir nano biyolojik spikül olan Tatlı su yosunundan gelir. Dünyadaki en saf organizmanın hidrolitidir.Algae mineralce zengin mikro partikülü cildin dermis tabakasına nüfuz ederek 36 ila 72 saat arasında ince yaralar açar. Bu işlem sırasında uyuyan dermal hücreleri uyandırır (aktive eder) ve cildi korumak için spiküle saldırır. Spiküller tarafından aktive edildikten sonra, cilt kolajen ve elastin sentezini teşvik ederek kendi kendini iyileştirecektir. Doğal peeling etkileri sayesinde cilt orijinal sağlığına kavuşur ve atıkları (ölü cilt hücreleri) soyar.

Promedica Yosun peel, cilde zarar verebilecek kimyasal peelingden farklıdır. Bu, herhangi bir cilt tipine uygun, yan etkisi olmayan tamamen doğal bir tedavidir. Tedavi sırasında ve sonrasında tolere edilebilecek hafif bir karıncalanma hissedeceksiniz.

Doğal içeriklerden oluştuğu için hiçbir yan etkisi olmadan derin ve temiz yosunlardan cilde yeni enerji getirir. Tatlı su yosunundan gelen mikro parçacıkların cilde nüfuz etmesi şeklinde çalışır ve ölü cilt hücrelerini ciltten uzaklaştırır. Cildin yenilenme döngüsünü uyarır.

 

Tatlı su yosunlarından çıkarılan Yosunlar iğne benzeri bir şekle sahip çok küçük bir spiküldür, bu mikro partiküller cilde masaj yapılarak uygulanır, bu da epidermisin bazal tabakasını uyararak, cilt mikro sirkülasyonunu aktive etmeye yardımcı olur.Cilt gözenekleri tıkanıklıklarını azaltır , aynı zamanda doğal olarak pul pul olan yaşlanan kütikülü hızlandırarak cildin yenilenme döngüsünü hızlandırmaya yardımcı olur. Tedavi sırasında ve 24 saat süresince bir batma hissi yaşanır ve yaklaşık 72 saat sonra sünger spikülleri korneumla birlikte otomatik olarak düşerek yeni, taze ve daha sağlıklı bir cilt ortaya çıkarır.

 

Bu, alg/bitkisel peelinglerin çoğunda kullanılan ham maddedir ve krem, losyon, sıvı veya toz gibi çoğu kozmetik formunda tek bir bileşen olarak kullanılan en yüksek saflık yüzdesine sahip spiküller içerir. Yosun Sünger tozu ile karşılaştırıldığında, spiküllerimiz ilk etapta beyaz renktedir, ancak vitamin ve mineraller açısından zengin bitki özleri ile bir araya getirilerek yeşil rengi alırlar  çok daha yüksek saflık içeriğine sahiptir ve cilt enfeksiyonu riski çok daha azdır, Ve bu hızlı hücre bölünmesi ve yoğun onarımdan sonra, cilt hücreleri daha parlak bir cilde ve daha yüksek bir canlılık seviyesine ulaşır ve cilt performansının görünümü önemli ölçüde iyileşir.

 

Bu Yosun/Bitkisel Peeling vücut bölgelerinin yanı sıra yüz bölgesinde de kullanılabilir, gençleşmiş ve eşit tonlu ciltler için yüzey yenileyici bir peelingdir, aynı zamanda akneye meyilli ciltlerde de büyük iyileşme gözlemlenir..


Spicule Algae Peeling Tedavisinin Faydaları

 

•  Ölü deri hücrelerini eksfoliye eder - Eksfoliasyon, ölü deri hücrelerinin cildinizin yüzeyinden uzaklaştırılması işlemidir. Cildiniz doğal olarak her 30 günde bir yeni hücrelere yer açmak için ölü deri hücrelerini atar, ancak bu tedavi süreci 5-7 güne kadar hızlandıracaktır. Algae Yosun Peeling cildinizi besler ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlar ve emilimi artırarak topikal cilt bakım ürünlerinin etkinliğini artırır.

 

•  Cildin Devir Döngüsünü İyileştirir ve Cilt Yenilenmesini Etkinleştirir- Cilt hücresi döngüsü, mevcut cilt hücrelerinin yerine yeni cilt hücreleri üretme sürecidir. Cildinizi pürüzsüz ve sağlıklı tutmanın hayati bir yönüdür. Birçok biyolojik süreç gibi, yaşlandıkça yavaşlayabilen ve daha az verimli hale gelen bir şeydir. Algae Powder  Peel, cildi büyük ölçüde iyileştiren cilt yenilenme döngüsünü etkinleştirmeye yardımcı olur. Ayrıca yaşlanan cilt belirtilerini, kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini, pigmentasyonu, akne izlerini, sivilce problemlerini azaltır.

 

•  Kollajen ve Elastin Sentezini Uyarır- Algae Powder Peel, tropoelastin monomerlerinin polimerizasyonu ile oluşan Elastin sentezinde cildinize yardımcı olur. Elastik liflerin çekirdeğini oluşturan proteazların etkisine oldukça dirençli amorf bir proteindir.

 

•  Fazla Sebum'u Giderir ve Gözenekleri Temizler - Sebum, vücudunuzun yağ bezleri tarafından üretilen yağlı, mumsu bir maddedir. Çok yağlı bir cildiniz varsa, vücudunuz gözeneklerinizi tıkayabilecek sebumu oluşturan yağ benzeri moleküllerin lipid karışımından fazla miktarda üretiyor olabilir. Algae Powder Peel, bu fazla sebumun giderilmesine yardımcı olur.

 

•  Pürüzsüz Cilt Tonu, Renk Değişikliğini Eşitler- Algae Powder Peel, çoğumuzun eşit olmayan cilt tonlarına sahip olduğu için mükemmel bir şekilde pürüzsüz, eşit cilt tonu elde etmeye yardımcı olur. Bu, ciltte lekelere veya renk lekelerine neden olabilen kızarıklık, akne izleri, yaşlılık lekeleri veya güneş hasarı şeklinde olabilir. Düzensiz cilt geçici veya kalıcı olabilir ve güneşe maruz kalma, yaş, ilaçlar, hormonlardan kaynaklanabilir. Promedica Algae Peel Peel, cildinizdeki renk bozulmalarını ve hiperpigmentasyonu düzeltmenize yardımcı olmak için burada.

 

•  Cildin Yaşlanmasını Azaltır - Başta kadınlar olmak üzere birçok kişi günlük harcamalarının önemli bir kısmını cilt yaşlanmasını önlemeye yönelik tedaviler için kozmetik ve ilaçlara harcar. Bu büyük talep, cildin yaşlanmasının önlenmesi tedavisine yönelik araştırmaları yönlendirmeye devam ediyor. Promedica Yosun Peeling, gözeneklerinize giren, epidermisi açan ve yeni sağlıklı cildin yenilenmesi için dermisin derinliklerindeki hasarlı hücrelere saldıran milyonlarca ve milyonlarca nano-biyolojik spikül (küçük mikroskobik iğneler) ile mikro iğneleme tedavisi gibidir.

 

•  Cildi Besler- Promedica Yosun Peeling , cildinizin yumuşak, esnek, parlak ve lekesiz kalması için ihtiyaç duyduğu hayati besinleri veren güzellik için kesin bir ön koşul olan sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmenizi sağlar.


Kullanmadan iki hafta önce, lazer uygulamaları, asit peeling ve Diğer medikal  işlemler yasaktır, asit sınıfı vb. içeren ürünlerin kullanılması yasaktır.

Cilt üzerinde açık yaralara uygulanmaz. 

Kullandıktan sonra, cilt metabolizmasının hızlanması nedeniyle cilt kırmızı, soyulma ve diğer fenomenler görünecektir, yoğun nemlendirme gereklidir. 3 gün içerisinde her türlü cilt bakım ürünü, makyaj kozmetiği vb. kullanılması yasaktır.

 

Peelingin rutin performansı:

 

1) kuru cilt: ertesi gün küçük bir işaret

2) normal cilt: 2-3 gün

3) yağlı cilt: 3-4 gün


BAKIM SONRASI

 

Tedaviden sonra, cildin yaklaşık 24 ila 36 saat boyunca kırmızı görünmesi doğaldır. En az 4-5 gün bol su için, alkol ve aşırı terlemenize neden olabilecek sporlardan kaçının.

 

Tedaviden sonra dışarı çıktığınızda mutlaka en az spf50  güneş koruyucu uygulayın. Güneşe maruz kaldığında çiller/pigmentasyon oluşabilir.

 

Tedaviden sonraki ilk iki gün boyunca yüzünüzü ıslak sünger veya ılık su ile hafifçe temizleyin. AHA, BHA ve retinol içeren ıslak mendil, sabun ve/veya peeling ürünleri kullanmaktan kaçının.

 

3. ila 5. günlerde hipoalerjenik nazik temizleyici kullanın.

Retinol bileşeni içeren beyazlatıcı/kırışıklık önleyici gibi fonksiyonel kozmetiklerden kaçının.

 

Spor, spa, sauna veya sizi terletecek yiyeceklerden kaçının.

 

Tüm ölü deri hücreleri yok olana kadar her 7-8 saatte bir cildi nemlendirmeye yardımcı olan bol miktarda serum veya krem ​​uygulayın.

 

Yüze kirli ellerle dokunmayın.

Peeling aşamasında cilt kaşınacaktır, zorla soymayın ve nazikçe nemlendirin.

 

2 haftalık bir Yosun Peeling tedavisinden sonra, cilt sorunları düzeldiyse bir sonraki tedaviyi kabul edebilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için aylık bakım yapılması önerilir.

SPONGILLA ALGAE PEELING POWDER          : 5GR X 30 AD

REGENERATING CLEANSING GEL                  : 500 ML

REGENERATING PEELING SOLUTION NC     : 250 ML x 2

CALMING SOFT CREAM                                 : 150 ML

REGENERATION AFTER SOLUTION                : 500 ML

INDIVIDUAL AFTER MASK                              : 30 AD

Prosedür
Önce cilt iyice temizlenir. İkinci olarak, yosun tozu cilde uygulanıyor. Ardından güzellik terapistimiz, özellikle sorunlu bölgelere yönelik olarak yüzünüze masaj yapmaya başlayacaktır. İşlem boyunca hafif bir karıncalanma hissi hissedeceksiniz. Yaklaşık 10 dakika sonra deniz yosunu cilt üzerinde kurumaya bırakılır ve yosun kristali cilde daha fazla nüfuz eder. 15 dakika sonra terapistimiz cildi nemlendirmek için yüzünüze bir kat soğuk nemlendirici After maske uygulayacaktır. After maske işlemi yaklaşık 20 dakika sürer. Bundan sonra terapist maskeyi kaldıracak ve sizin için bir kat güneş kremi uygulayacaktır.

Promedica After tablet maskenizi bir kasede Promedica After Solüsyon ile ( 1 tablet maske için 5 ml ) uygulamaya hazır hale getirin ve yüzü kapatacak şekilde yerleştirin.Uygulama sonrası hassasiyetini azaltmak için Promedica After Solüsyonu buzdolabında 5-10 dak beklemeniz misafirinizin extra rahatlamasını sağlayacaktır.

Ancak güneş kremi uygulama adımından önce, iyileşmeyi hızlandırmak ve sonucu iyileştirmek için ekstra bir Calming Cream tercih etmeniz şiddetle tavsiye edilir. Promedica Calming Cream ile hastalarımız daha az kuruluk yaşayacak ve genel olarak daha iyi sonuçlara sahip olacaklardır.

Sık Sorulan Sorular

İşlem Ağrılımı ?
* Uygulama esnasında küçük karıncalanma ve batma hissi 
Sonrasında Ne Yapmalıyım ?
* Uygulama sonrası tedavi bölgesi nemli tutulmalı,en az spf 50 güneş koruyucu rutin olarak kullanılmalıdır.
İşlem sonracı Cildimde Ne Olacak ?
* Kullandıktan sonra, cilt metabolizmasının hızlanması nedeniyle cilt kırmızı, soyulma ve diğer fenomenler görünecektir, yoğun nemlendirme gereklidir. 3 gün içerisinde her türlü cilt bakım ürünü, makyaj kozmetiği vb. kullanılması yasaktır.

Kaç Seans Uygulanır ?

* Cildin durumu ,yaş ve leke çeşidine göre değişiklik göstermekle birlikte Normal cilt tiplerinde 15 günde 1 Hassas cilt tiplerinde ayda 1 uygulanması önerilir.